Seniorom začal nový semester VUTV

img 1569V Rastislaviciach sa 19. októbra 2018 začal druhý level univerzity tretieho veku, ktorú pre seniorov realizuje Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Semester slávnostne otvorila doc. Mgr. Ing. Danka Moravčíková, PhD. za SPU a Mgr. Gabriela Kuklišová, predsedníčka Klubu dôchodcov Rastislavice.

Dvadsaťšesť aktívnych dôchodcov sa počas semestra (20 výučbových hodín) bude vzdelávať v programoch: Záhradníctvo I., Záhradníctvo II., Záhradná a krajinná architektúra, Rodinné ekologické gazdovanie a Ako si zachovať zdravé životné prostredie.

"Držíme našim seniorom  palce , aby úspešne zvládli zaujímavé štúdium a obdivujeme ich, že napriek vyššiemu veku si uchovávajú psychickú sviežosť. Rastislavice sú jedna z mála obcí, v ktorej sa vidiecka univerzita vôbec koná a môžeme byť právom hrdí na Klub dôchodcov za jeho aktívnu činnosť", uvádza sa na oficiálnej stránke obce Rastislavice (http://www.obecrastislavice.sk/fotogaleria/2018/seniorom-zacal-novy-semester-vutv-481sk.html).